Adwokat do spraw rozwodowych – na co warto zwrócić uwagę przy jego zatrudnieniu?

W sytuacji, gdy strony są zgodne co do tego, że chcą zakończyć małżeństwo i potrafią ustalić między sobą takie kwestie jak opieka nad dziećmi czy podział majątku, sprawa rozwodowa przebiega zazwyczaj bez większych komplikacji, często bez udziału prawnika. Jeśli jednak współmałżonkowie zdecydowali się na rozwód z orzekaniem o winie, wówczas bardzo ważne jest to, jaki adwokat będzie ich reprezentował. Od właściwego poprowadzenia sprawy zależeć będzie, czy sprawa zakończy się dla nas pomyślnie, czy nie. Czym zatem kierować się przy wyborze prawnika?

Adwokat do spraw rozwodowych – jak wybrać najlepszego?

Zaczynając poszukiwania prawnika do poprowadzenia sprawy rozwodowej, warto najpierw rozważyć, czy lepiej skorzystać z pomocy dużej kancelarii, czy indywidualnego adwokata. Wiele osób uważa, że w kancelarii będzie mogło liczyć na lepszą obsługę. W praktyce często okazuje się, że naszą sprawą zajmuje się kilku prawników, co może skutkować tylko powierzchownym jej rozeznaniem przez każdego z nich. Poza tym na rozprawach będą nam towarzyszyć różne osoby. Decydując się na adwokata działającego indywidualnie, będziemy mieć pewność, że to jego zawsze spotkamy na sali rozpraw. Z pewnością także bardziej dogłębnie zapozna się z naszą sytuacją.

Kiedy już podejmiemy decyzję co do tego, jaki rodzaj współpracy bardziej nam odpowiada, pora przeanalizować kwalifikacje prawnika, któremu chcemy powierzyć naszą sprawę. Dobry adwokat do spraw rozwodowych powinien mieć odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Najlepiej nawiązać współpracę z osobą, która specjalizuje się w prawie rodzinnym. Prawnikowi skupionemu na jednej dziedzinie prawa łatwiej jest bowiem śledzić zmiany zachodzące w przepisach. Jest to szczególnie ważne, jeśli czeka nas trudny rozwód z orzekaniem o winie, walka o opiekę nad dziećmi i podział majątku.

Adwokat rozwodowy – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Sprawom rozwodowym z orzekaniem o winie towarzyszą zazwyczaj silne emocje. Bardzo ważne jest zatem to, aby w tym trudnym momencie swojego życia mieć obok siebie prawnika, który będzie nie tylko świetnym specjalistą, ale także wykaże się empatią i zrozumieniem oraz poświeci wystarczająco dużo czasu, aby dobrze poznać sytuacje klienta bez oceniania jego postępowania. Trzeba pamiętać o tym, że przez cały rozwód, czyli często kilkanaście miesięcy, będzie towarzyszył nam właśnie ten adwokat. Warszawa to miasto, gdzie bez trudu znajdziemy prawnika zajmującego się rozwodami, warto jednak poszukać osoby, z którą po prostu będzie nam się dobrze rozmawiało i współpracowało. Dla powodzenia sprawy bardzo ważne jest bowiem to, aby pomiędzy klientem a reprezentującym go prawnikiem był dobry przepływ informacji, czemu sprzyja wzajemna sympatia.

Mam duże doświadczenie w prowadzeniu spraw rozwodowych. Do każdego klienta podchodzę indywidualnie i staram się jak najlepiej poznać jego sytuację, aby ocenić szanse na wygraną i wybrać właściwą strategię postępowania. Zapraszam do współpracy.